Delikızın Mutfağı


İstanbul’da doğup büyümüş, annesi tarafından aman dersinden kalmasın  aman işten yorgun geliyor yapmasın diyerek yetiştirilmiş hemen hemen her  kız gibi mutfakla olan münasebetim benim için gerçek anlamda evlilik  tarihim olan 2006Temmuz itibari le başladı.

Yemek yapmak sabah 09:00 akşam 18.00 çalıştığım yıllar dahil hiçbir  zaman külfet olmadı benim için. İlk zamanlar yemek yapma konusunda ben  de çok zorlandım, anneden, ablalardan telefonda alınan tarifler ve  internette bulduğum tariflerlerle idare ettim. En çok canıma sıkan şey  ablamın ve annemin süreklü kullandığı ”göz kararı” tabiriydi. İnsan  bilmediği bir şeyi nasıl göz kararı ile yapar ki bunun için tecrübe  lazımdı, internetten bulduğum çoğu tariflerde hep gram cinsinden  verilere dayanıyordu ve henüz acemi aşçı olan ben her şeyi tartmak  zorunda kalıyordum. Hal böyle olunca bir ev hanımının yarım saatini alan  yemek benim bir saatimi oluyordu. O günlerde de hep kendi kendime  söylenirdim neden biz acemileri düşünelerek şunları bardak,fincan,kaşık  cinsinden vermezler diye sinir olurdum.

Şimdi hazır blog tutmaya başlamışken birde ”Delikızın Mutfağı” olsun,  benim gibi ilk başlarda zorluklar yaşayanşara kolaylık, tecrübe sahibi  olanlarada bir kaynak olsun istedim…

Yemek yapmak artık benim için zorunluluktan öte keyif veren bir uğraş  hele hele de benim gibi iştahlı ve her yaptığı yemeyi öve öve  bitiremeyen yedi her yemekten sonra ”benim karım bir harika yaaaaa”  deyip ödülümü kocaman bir öpücükle veren kocası olunca daha da bir keyif  verici..

Şimdiden sonra ben ürettikçe ve fotoğrafladıkça sizlerle buradan paylaşacağım…

Şimdiden afiyet olsun…

 

Delikızın Muftafığını ziyaret etmek için lütfen tıklayınız.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: