Hoşgeldin Bade Bebek


Dün sabah tatlı bir heyecan ile fırladım yataktan çünkü yakın arkadaşlarımız, aile dostumuz aynı zamanda komşumuz Saadet-Turgay çifti dün itibari ile minik meleklerine kavuşacaklardı. Ayrıca daha dün gibi kucağımızda agucuk-gugucuklar saçan Berkay’ımız da Ağabey olacak, dokuz aydır sabırsızlıkla beklediği kardeşi ile tanışacaktı.

Saat 8:30 sularında onların yanındaydım;  ben heyecandan zıp-zıp zıplamak isterken onlar sanırım ikinci kez anne-baba olmanın getirdiği tecrübe ile gayet rahat ve huzurlu görünüyorlardı. Hatta iki-üç saat sonra doğuma girecek olan Saadet bize elleri ile güzel bir kahvaltı bile hazırladı. Birlikte edilen kahvaltı ve kameraya çekilen duygu ve düşüncelerin paylaşımı sonrasında son hazırlıklarda kontrol edilip hastanenin yollarına düşüldü……….

Annelik ne tuhaf şey arkadaş ya, Saadet iki saate kadar doğuma girecek ama aklı evde onu bekleyen oğlu Berkay’da kaldı son dakikaya kadar. Bazı şeyler gerçekten anne olduktan sonra anlaşılıyor galiba çünkü bu büyülü bağı normal insan aklı ile anlamak mümkün değil bu gerçekten mucizevi bir olay.

Hastaneye ulaştıktan sonra son kontroller için Saadet NST odasına alındığında yakın dostları ve aile mensupları da geldi ve neşe içinde ameliyat saatini beklemeye başladık. Tabi ailenizin fotoğrafçısı olan ben gene fotoğraf makinesi elimde hiçbir anı kaçırmadan her şeyi fotoğraflama başlamıştım bile.

Oda hazır olduktan, yerleşme aşamasını geçtikten sonra…..

Dın dın dınnnnn… Dın dın dınnnnn… Hemşire geldi ve birazdan ameliyata alacaklarını ve son hazırlıkları yapmaları gerektiğini söyledi. Ameliyat önlüğünü giyip damar yolu açılan Saadet kısa bir süre sonra dualar eşliğinde bize el sallayarak sedye ile asansöre bindi ve ameliyata girdi.

İnen ya da çıkan her asansörde kalbi güm güm yerinden çıkacakmış gibi atan ve yerinden fırlayan bizler yaklaşık on-onbeş dakika sonra gelen asansörün açılan kapısında, hemşirenin kucağında minik BADEmizi gördük…

Aman Allah’ım milyon kere maşallah nasıl güzel bir bebek anlatamam; pembe-beyaz minik yüzü, fındık burnu, kiraz dudaklarıyla tam bir Pamuk prenses gibiydi ve bence abisinin birebir kopyası.

Minik bebişkonun ilk bakımları yapılırken heyecanı %50 geçmiş olan bizler geri kalan %50 yi de içimizden atmak için Saadet’in de odaya alınmasını sabırsızlıkla bekledik ve oda çıktıktan sonra derin bir OHHHHHHHHHHH çektik. Suratımızda kocaman bir gülümseme ile bebekle annenin ilk tanışmasını, Berkay’ın kardeşine sevgiyle bakışlarını ve ‘’oooo ağabeyimizde mi geldi’’ diyen hemşireye gururla ‘’Evet ben Ağabeyiyim’’ cevabını vermesini dolu dolu gözlerle izledik.

Saadet ve Turgay; Sizi bir kez daha tebrik ediyor ve çocuklarınızla birlikte uzun, huzurlu ve güzel bir hayat diliyorum.

Berkay; Benim minik aşkitom sen büyüdün de artık ağabey mi oldun, inanamıyorum. Senin Elvintoşa olan yaklaşımından sonra mükemmel bir ağabey olacağın konusunda hiçbirimizin en ufak bir şüphesi kalmadı. Dilerim minik kardeşinle çok keyifli yılların olsun… Çok şanslısın çünkü artık bu hayatta sana her zaman destek verebilecek canından, kanından olan bir destekçin var.

Veeee….

Sn. Bade Oğuş;

Şimdilik yeni doğdun, çok küçüksün, bu dünyaya henüz alışmadın diye dün bu konuda seninle konuşmadım :-)   Ama sen hele bir azıcık büyüyüp, ele avuca gelmeye başla o zaman bize 9 ay boyunca yaşattığın o paniklerin, çileli bekleyişlerin acısını önce o minik popona atacağım bir küçük bir şaplak ve  her yerine  birer milyon kere konduracağım öpücüklerle çıkaracağım.. Bunlar işin şakası, minik meleğim umarım isminin anlamı gibi AŞK dolu, sevgi dolu bir ömrün olsun, kendine, ailene, sevdiklerine ve seni sevenlere hayırlı bir birey olursun inşallah. İyi şans, sağlık ve huzur her zaman seninle olsun….

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: